تور ترکیه استانبول و آنتالیا

تور ترکیه استانبول و آنتالیا

توضيح فارسي :


خدمات تور ترکیبی استانبول و آنتالیا :

بليط رفت و برگشت و پرواز داخلي با پروازترک اطلس جت 6 شب اقامت در هتل گشت شهری در هر 2 مسير ترانسفر فرودگاهي در هر شهر راهنماي فارسي زبان

_________________________________________

جهت کسب اطلاعات بیشتر از تور استانبول و آنتالیا تماس حاصل فرمائید.

آژانس هواپیمایی هانی بال گشت
تلفن تماس : 11-12 97 43 66
تلفن همراه : 09356439712

_________________________________________


هتل های استانبول و آنتالیا HOTEL IN ISTANBUL & ANTALYA :

هتل مترو پولیتن در استانبول و هتل لارا هادریانوس در آنتالیا METROPOLI HOTEL IN ISTANBUL & LARA HADRIANUS IN ANTALYA
هتل گرند امین در استانبول و هتل سویکس لارا در آنتالیا GRAND EMIN HOTEL IN ISTANBUL & SUIX LARA HOTEL IN ANTALYA

هتل سانتراپرا در استانبول و هتل سی لایف در آنتالیا SANTAPERA HOTEL IN ISTANBUL & SEA LIFE HOTEL IN ANTALYA
هتل لیون در استانبول و هتل اورنج کانتی در آنتالیا
LION HOTEL IN ISTANBUL & ORANGE COUNTY IN ANTALYA

هتل کریستال در استانبول و هتل ریکسوس لارس در آنتالیا CRYSTAL HOTEL IN ISTANBUL & RIXOS LARES HOTEL IN ANTALYA
هتل گرند جواهر در استانبول و هتل رویال هالیدی در آنتالیا GRAND CEVAHIR HOTEL IN ISTANBUL & ROYAL HOLIDAY HOTEL IN ANTALYA

_________________________________________

تور ترکیه :

ترکیه (به ترکی استانبولی: Türkiye) با نام رسمی جمهوری ترکیه (به ترکی استانبولی: Türkiye Cumhuriyeti)، کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی یا آسیای کوچک در جنوب باختر آسیا و خاورمیانه واقع است و بخش کوچکی نیز به نام تراکیه در منطقهٔ بالکان (منطقه‌ای در جنوب خاور اروپا) قرار دارد.

ترکیه در خاور با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان (نخجوان)، ارمنستان، و گرجستان؛ در جنوب خاوری با عراق و سوریه؛ و در شمال باختری (بخش اروپایی) با بلغارستان و یونان همسایه‌است. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از باختر با دو دریای کوچک مرمره و اژه، و از جنوب باختر با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. دو تنگهٔ راهبردی بسفر و داردانل نیز در اختیار ترکیه‌است.

پهناوری ترکیه ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع است. ترکیه کشوری کوهستانی و نسبتا پرباران است. شکل این کشور مانند یک مستطیل است که از سوی خاور و باختر امتداد یافته‌است. ترکیه با قرار گرفتن در یکی از حسّاس‌ترین مناطق جهان، دارای موقعیّت جغرافیایی راهبردی و بسیار خوبی است و گذرگاه جنوب باختر آسیا و اروپا به شمار می‌آید و کشورهای بسیاری، به ویژه ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده می‌کنند.

ترکیه حدود ۷۲ میلیون تن (براورد ۱۳۸۷) جمعیت دارد، که حدوداً ۷۵ درصد مردم سنی و ۱۵ تا ۲۵ درصد هم علوی هستند. با این که حکومت ترکیه لائیک است ولی بسیاری از مردم هنوز به دین اسلام پایبند هستند و عید فطر و عید قربان در این کشور تعطیل رسمی است. همچنین در ترکیه حدود ۷۵ درصد مردم ترک و ۲۰ درصد نیز کرد هستند که بیشتر در جنوب خاور کشور زندگی می‌کنند امّا به تدریج با مهاجرت، در نواحی دیگر به‌ویژه استانبول و آنکارا نیز جمعیت چشمگیری را تشکیل داده‌اند.

ترکیه با نام امپراتوری عثمانی در چند سدهٔ گذشته، بخش‌های بزرگی از خاورمیانه و جنوب خاوری اروپا را در دست داشت. تا اینکه پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراتوری عثمانی، جمهوری ترکیه به رهبری مصطفی کمال پاشا آتاترک در سال ۱۳۰۲ تأسیس شد.

موقعیت جغرافیایی کشور ترکیه :
موقعیت استراتژیک ترکیه باعث بوجود آمدن مجموعه ای ازسنت ها و آداب ورسوم شرقی وغربی دراین کشور شده است.به نحوی بهتر می توان گفت ترکیه پل ارتباطی میان شرق و غرب است.

جمعیت ترکیه :
جمعیت ترکیه بر طبق آخرین آمار74.752.325محاسبه شده است.

مذهب :
تقریبا"99 درصد از جمعیت ترکیه را مسلمانان تشکیل می دهند.2 درصد از جمعیت ترکیه یهودیان ومسیحیان و ما بقی دارای ادیان دیگری هستند.

اقتصاد :
اقتصاد ترکیه ترکیبی از صنایع بومی و مدرن است که روز به روز بر دامنه اش افزوده می‌شود. تولیدات فراوان کشاورزی ترکیه درسال ۲۰۰۵ رتبه هفتم جهان را بدست آورد و در سال ۲۰۰۶ برای ۱۱٫۲٪ از مردم ترکیه اشتغال ایجاد کرد.

بخش خصوصی اقتصاد ترکیه نیز قوی و به سرعت در حال رشد است و نقش مهمّی در بانکداری، حمل و نقل و ارتباطات دارد. در سال‌های اخیر اقتصاد ترکیه رشد خوبی داشته و رشد ۸٫۹٪ و ۷٫۴٪ را در سالهای ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ به دست آورده‌است.

استان‌ها
کشور ترکیه ۸۱ استان دارد. مراکز همه استان‌ها به جز سه استان با خود استان همنام هستند. سه استان نامبرده عبارت‌اند از: ختای (مرکز: آنتاکیا)، کوجاالی (مرکز: ایزمیت)، سقاریه (مرکز: آداپازاری). هرکدام از استان‌های ترکیه به چندین بخش تقسیم شده‌است.

زبان :
ترکی ترکیه زبان رسمی و مادری ساکنان ترکیه است و یکی از قدیمی ترین زبانهای دنیا به شمار می رود. بخشی از مردم کشورهای مشترک المنافع و برخی از نقاط جنوب شرقی اروپا و بعضی از مناطق خاورمیانه نیز به زبان ترکی صحبت می کنند.

ترکی آذربایجانی، ترکی ترکمنی، ترکی قرغیزی، ترکی اویغوری و... نیز شاخه هایی از زبان عمومی ترکی محسوب می شوند. زبان ترکی جدید که امروزه تحت عنوان « ترکی ترکی » شناخته می شود از ریشه ترکی اوغوز است که به وسیله سلجوقیان در اواخر قرن یازدهم به آناتولی وارد شده است . به تدریج لغات و اصطلاحات قابل توجهی از زبان ترکی به فارسی و عربی و متقابلاً از فارسی و عربی به ترکی وارد شد و الفبای عربی رایج گشت. پس از اعلام جمهوری (در سال 1923) ، الفبای لاتین جایگزین الفبای عربی گردید (1928) و پس از تغییر الفبا اصلاح دستور زبان نیز توسط دولت آغاز و پی گیری شد . ویزگی زبان ترکی را حروف صدا دار آن می دانند (حروف a,e,,i,ı,o,ö,u,ü ).
در الفبای لاتینی که از سال 1928 به بعد در ترکیه مورد استفاده قرار گرفته است . کلمات بصورت فونتیک نوشته و خوانده می شوند.


درباره فرهنگ ترکیه :
در فرهنگ ترکیه اسامی پدربزرگها بیشتر بر روی نوه ها گذاشته می شود. در بسیاری از مناطق اسمها بیشتر با صفات همراه می شوند. در حیات روزمره بیشتر تقویم ملی مورد استفاده قرار می گیرد ولی در حیات فرهنگی به سبب هم آمیختگی فرهنگ و رسوم مسلمانان تقویم هجری و روزهای مقدس گرامی داشته می شود. ترکان در جغرافیایی که آوراسیا خوانده می شود گسترده شده و از آنجا به جغرافیایی آناطوی گسیل شده اند. در ترکیه به رغم اینکه پوشش مدرن غربی و اروپایی بسیار رایج می باشد در کنار این نیز پوشش ملی و فولکولوریک نیز بسیار رایج و مورد پسند مردم می باشد.

هنر ترکیه :
معماری یادگار بناهای دینی می باشد. معماری نزدیک به عصر جدید بیشتر بر پایه اصول معماری معامر مشهور ترک به نام معمار سینان بنا نهاده شده است. در هنر نقاشی و هیکل تراشی دین در این حوضه هیچ تاثیر بسزائی نداشته ولی در حوضه مینیاتور دین تاثیر بسزائی داشته است. موسیقی دینی یکی از محصولات موسیقی ترکی می باشد

آنتالیا :
آنتالیا نگین توریستی کشور ترکیه و به عنوان بهشت گردشگری محسوب می شود و پس از آن یکی از مهمترین مقاصد گردشگری در این کشور بشمار می رود.ضریب امنیتی بالا و امکانات عالی توریستی یکی از مهمتریت دلایل سفر به آنتالیاست آنتالیا دارای دو ساحل اصلی است.ساحل که شنی است و در شرق آنتالیا قرار دارد و ساحل

این منطقه دارای پوشش های طبیعی و زیبایی بوده و حجم وسیعی از شهر دارای نقاط و اماکن جذاب و دیدنی بوده است

این شهر که به عنوان مرکز گردشگری و تفریحی در ترکیه محسوب می گردد دارای جاذبه های فراوان و مناظر حیرت انگیزی می باشد. در این شهر بلوارهای زیبا با درختان نخل و لنگرگاهها خود نمائی می کند. در این شهر و در بخش قدیمی و تماشائی آن منطقه کاله ایجی قرار دارد. بافت خاص منطقه که شامل خیابانهای کم عرض و پیچ در پیچ بوده به همراه خانه های قدیمی که توسط دیوارهای قدیمی محصور شده ، بسیار جلب توجه می کند.
شهر آنتالیا در همان ابتدا یعنی از سال 159 قبل از میلاد که توسط آتالوس بنا نهاده شد محل سکونت و زندگی مردم بوده است. آتالوس بود که نام این شهر را آنتالیا نامید. این شهر قبل از اینکه بدست عثمانی ها بیفتد تحت تصرف رومی ها ،بیزانسیها و سلجوقیان بوده است.

جاذبه های آنتالیا :
سواحل زیبای لارا , بلک ، کنی آلتی , کندو می باشد .استانبول :
استانبول شهری است که نیمی از آن در قاره آسیا و نیمه دیگر آن در قاره اروپا قرار دارد. این شهر محل اتصال دو قاره است. در قلب این شهر تنگه بسفر قرار گرفته که محل تلاقی آبهای دریای سیاه ، دریای مرمره و خلیج شاخ طلایی است.
در دوران امپراطوری رومیان ، بیزاسن ها و عثمانی ها استانبول همواره پایتخت کشور ترکیه محسوب می شده و این شهرهمواره به گذشته تاریخی غنی و درخشان خود افتخار می کند. در عین حال استانبول با توجه به رشد فزاینده ای که از نظر توسعه شهری دارد آینده ای روشن را در پیش رو دارد.
وجود موزه ها ، کلیساها ، کاخ ها ، مساجد با شکوه ، بازارها و نیز طبیعت زیبای این شهر همواره باعث شگفتی گردشگران می شود. باید گفت این آثار از نظر کمی تعدادشان بسیار فراوان بوده و در عین حال بسیار زیبا هستند.
اگر در ناحیه غربی تنگه بسفر به زیبائی غروب آفتاب و رنگ قرمز آن نگاهی بیندازد دلیل اینکه چرا ساکنین این منطقه قرن ها پیش این سرزمین را برای زندگی خویش انتخاب کرده اند خواهید فهمید. در یک چنین لحظه ای از غروب آفتاب در خواهید یافت که چرا این شهر بعنوان یکی از درخشنده ترین شهرهای دنیا مطرح است.

جاذبه های گردشگری استانبول:
ایاصوفیا
مسجد سلطان احمد
کیزکوله سی (برج دختر)
مینیا تورک
استانبول بوغازی (تنگه استانبول-بسفر)
روملی حصار ( قلعه رومی)
یدی کوله (هفت برج)
گالاتا کوله سی (برج گالاتا)
کاخ توپکاپی
کاخ بیلر بی
کاخ چیراغان
کاخ های دلما باهچا
بام استانبول (تپه های چاملیجا)
جزیره بیوک آدا یا پرنسس
موزه هنرهای اسلامی ترکیه
موزه باستان شناسی
موزه فرش ترکیه
کاپالی چارشی (بازار بزرگ)
میسیر چارشیسی (بازار ادویه)

مسجد های تاریخی استانبول :
مسجدهای تاریخی استانبول
مسجد ایا صوفیه
مسجد سلطان احمد یا مسجد آبی
مسجد فاتح
مسجد سلیمانیه
مسجد بایزید


کلمات کاربردی در ترکیه :
... nerede? = کجا هست ؟
ücret ne kadar = بلیط چند است B
bilet = بلیط
... e bir bilet lütfen. = یک بلیط برای ..... میخوام
Nereye gidiyorsun(uz)? =شما کجا می روید
tren = ترن
otobüs = اتوبوس
havaalanž = فرودگاه
Kalkž,s = خروج
Varž,s = ورود
kiralžk araba sirketi = مرکز کرایه ماشین
otopark = پارکینگ
hotel; otel = هتل
Oda = اتاق
Rezervasyon = رزرو
pasaport = پاسپورت
evet = بله
hayžr = نه
te,sekkürler; te,sekkür ederim = متشکرم
lütfen = خواهش می کنم
merhaba; selam = سلام
güle güle, alahsmaladžk = خداحافظ
günaydžn = صبح بخیر
anlamžyorum = من نمی فهمم
... biliyorumusunuz; ... konu,suyormusunuz = آیا شما می دانید
Ingilizce = انگلیسی
Ben = من
iyi = خوب
Kötü = بد
banka = بانک
polis karakolu = کلانتری
hastane = بیمارستان
lokanta = رستوران
WC (Tuvalet) = دستشویی
Cadde = خیابان
Yüzme Havuzu = استخر
köprü = پل
bu ne kadar = قیمت این چند است
bu ne = این چیست
alžyorum. = من این را می خرم
almak istiyorum ... = من میخواهم .........را بخرم
... var mž = آیا شما ........ دارید------------------------------------------------------------------------
************************************************
........................................................................

آژانس هواپیمایی هانی بال گشت
تلفن تماس : 11 97 43 66

------------------------------------------------------------------------
************************************************
........................................................................

قيمت ها:

تور ترکیه هتل مادرید استانبول / هتل لارا هادریانوس آنتالیا   ریال

تور ترکیه هتل سیتی استانبول / هتل رز بیچ آنتالیا   ریال

تور ترکیه هتل گرند خلیج استانبول / هتل سی لایف آنتالیا   ریال

تور ترکیه هتل گرند جواهر استانبول / هتل اورنج کانتی آنتالیا   ریال

اطلاعات بيشتر :

www.hanibalgasht.com

حداقل سفارش :

1نفر

روش فروش :

نقدی

فايل ضميمه :

download

گواهينامه هاي دريافتي :

کپی پاسپورت

واحد شمارش :

عدد

مايل به سفارش تعداد از اين محصول هستم.

مايل به دريافت اطلاعات بيشتر درباره اين محصول هستم.

نام و نام خانوادگي:

تلفن تماس:

پست الكترونيك:

توضيحات:

جهت ثبت ییام، این کد را وارد کنید :

6848